RADIOLOGIA

radiologia ogólna

zielonoczułe medyczne filmy rentgenowskie, niebieskoczułe medyczne filmy rentgenowskie, wywoływacze i utrwalacze, kasety i ekrany wzmacniające

Czy wiesz, że...?

Diagnostyka za pomocą obrazowania radiologicznego jest podstawową formą diagnozowania w dzisiejszych czasach. Wykorzystywana jest w każdym etapie leczenia chorego – od rozpoznania samej choroby, poprzez postępy w czasie leczenia, aż po wykrywanie powikłań. Należy jednak pamiętać, że niesie za sobą również niebezpieczeństwo w postaci promieniowania.

carestream

Czy wiesz, że...?

Radiologia cyfrowa nie wymaga dawek promieniowania jakie występują przy metodach konwencjonalnych.

carestream

radiologia cyfrowa

kamery laserowe

mammografia

filmy mammograficzne, kasety i ekrany manograficzne

Czy wiesz, że...?

Mammobus, będący samochodem ciężarowym z zamontowanym aparatem mammograficznym. Jednostka taka jest mobilną wersją ośrodka diagnostycznego, spełniającą wymogi techniczne obowiązujące w danym kraju. Umożliwia dostęp do badań przesiewowych ludności żyjącej na terenach wiejskich oraz małych miastach, gdzie brakuje wyspecjalizowanych przychodni ginekologicznych/onkologicznych.

carestream

Czy wiesz, że...?

Radiologiczne gogle ochronne umożliwiają regulację kąta nachylenia i długości ramion, co pozwala na dokładne dopasowanie okularów do twarzy co zapewnia optymalną ochronę, a wielkość i kształt oprawek umożliwiają ich stosowanie na zwykłe okulary korekcyjne.

carestream

akcesoria

osłony RTG, fotoznaczniki, pozycjonery