UROLOGIA

cewniki moczowe

z lateksu (dwudrożne – Foley), z lateksu (trójdrożne – Foley), z lateksu lub neopleksu lub silikonu (dwudrożne – Dufour, Couvelaire, Delinotte), z lateksu lub neopleksu lub silikonu (trójdrożne – Dufour, Couvelaire, Delinotte)

Czy wiesz, że...?

Jest co najmniej 7 rodzajów cewników moczowych, wszystkie pochodzą od nazwisk ich wynalazców: cewnik Nelatona, Foleya, Couvelaira, Tiemanna, Malecota, Pezzera, Dufoura z balonem.

balton coloplast bard

Czy wiesz, że...?

Istnieją cewniki moczowodowe, które mogą być utrzymywane w organizmie pacjenta nawet do 12 miesięcy.

balton coloplast bard

cewniki moczowodowe

cewniki urologiczne (typu Neraton, Oliwka, Couvelaire), cewniki urologiczne typu pojedynczy Pigtail, cewniki urologiczne typu podwójny Pigtail

biopsja

igły biopsyjne ręczne jednorazowego użytku, igły biopsyjne półautomatyczne jednorazowego użytku, igły biopsyjne automatyczne jednorazowego użytku, pistolety biopsyjne wielorazowego użytku, igły biopsyjne jednorazowego użytku do pistoletu

Czy wiesz, że...?

Biopsja gruczołu krokowego wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym (lignocaina w żelu). Istnieje także możliwość wykonania jej w krótkim znieczuleniu dożylnym, jednak konieczna do tego jest obecność anestezjologa.

argon

Warto wiedzieć

Drenaż jako forma wypróżniania pęcherza jest najbardziej bezpieczną formą dla osób, które mają z tym, na co dzień problemy. Warunkiem bezpieczeństwa jest higiena, która musi być bezwzględnie zachowana, jest to dokładne mycie rąk, używanie sterylnych rękawiczek, żeli ułatwiających bezpieczne wprowadzenie cewnika oraz zwracanie uwagi na to w jakim, miejscu chcemy się zacewnikować (publiczna toaleta, dom).

balton coloplast bard

zestawy do drenażu

zestawy do szynowania wewnętrznego moczowodu, zestawy do nefrostomii, zestawy do cystostomii