Chirurgia i blok operacyjny

Drenaż pacjenta

zestawy niskociśnieniowe do drenażu ran, zestawy wysokociśnieniowe do drenażu ran, dreny Redona, zestawy do drenażu opłucnej i klatki piersiowej, zestawy do diagnostycznego płukania otrzewnej, zestawy do pobierania wydzieliny z tchawicy

Drenaż

to odprowadzanie treści płynnych( fizjologicznych lub patologicznych) z pewnych narządów lub obszarów ciała do innych lub częściej poza ciało chorego. W drenażu szeroko stosowane są cewniki.

covidien unomedical bbraunbalton redaxportex

Czy wiesz, że...?

Za najstarszą w Europie trepanowaną czaszkę uważany jest okaz z Ensisheim w Alzacji, z ok. 5 tys. lat p.n.e. Mężczyzna, do którego należała, poddał się dwóm operacjom: w przedniej części czaszki miał zagojony otwór średnicy ponad 6 cm średnicy, a drugi, zagojony tylko częściowo, wielkości prawie 10 cm.

medinreda

Instrumenty

Narzędzia z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, kardiochirurgii, torakochirurgii, neurochirurgii,  ginekologii i położnictwa, laryngologii, okulistyki, ortopedii, chirurgii ręki, chirurgii kręgosłupa, patomorfologii, laparoskopii, artroskopii, klipsy neurochirurgiczne, igły chirurgiczne, kontenery, piły elektryczne do gipsu, piły autodsyjne

nici chirurgiczne

nici syntetyczne wchłanialne (plecione), nici syntetyczne wchłanialne (plecione z powłoką antybakteryjną), nici syntetyczna wchłanialne (monofilamentowe), nici syntetyczna wchłanialne (monofilamentowe z powłoką antybakteryjną), nici syntetyczna niewchłanialne (monofilamentowe), nici syntetyczna niewchłanialne (plecione powlekane)

 

Czy wiesz, że...?

Testy in vitro dowodzą, że szew antybakteryjny Coated Vicryl PLUS posiada strefę hamowania wzrostu drobnoustrojów chorobotwórczych najczęściej wywołujących infekcje pooperacyjne.

johnson bbraun

Czy wiesz, że...?

Zestawy do odsysania oferowane są w wielu różnych długościach z 7 końcówkami do wyboru.

convatec

odsysanie pola operacyjnego

końcówki do odsysania pola operacyjnego, dreny do odsysania pola operacyjnego, zestawy do odsysania z pola operacyjnego

 

 

maski i czepki

maski chirurgiczne pełnobarierowe, maski chirurgiczne pełnobarierowe z osłoną na oczy, czepki chirurgiczne męskie, czepki chirurgiczne damskie,

Czy wiesz, że...?

Po raz pierwszy na świecie czepki chirurgiczne pojawiły się w 1876 r. w szpitalu w Bellevue (USA).

onemed 3m

Hemostaza

to całokształt mechanizmów zapobiegających wypływowi krwi z naczyń krwionośnych, zarówno w warunkach prawidłowych, jak i w przypadkach ich uszkodzeń, jednocześnie zapewniający jej prawidłowy przepływ w układzie krwionośnym. Pojęcie hemostazy obejmuje zarówno krzepnięcie krwi jak i fibrynolizę. Oba procesy zachodzą jednocześnie, również w momencie tworzenia skrzepu.

johnson bbraun

siatki chirurgiczne i hemostatyki

siatki sterylne (częściowowchłanialne), siatki syntetyczne (polipropylenowe, monofilamentowe niewchłanialne), siatki syntetyczne (poliglaktynowe, wchłanialne)

 

opatrunki

bandaże, opaski, wata, wyroby celulozowe, plastry i opatrunki przylepne, pakiety i zestawy zabiegowe CPT

Czy wiesz, że...?

Opatrunek może nie tylko osłaniać ranę, ale również zawierać substancje lecznicze, które działają przeciwbakteryjnie lub przyspieszają gojenie.

onemed 3m sminephew

Pełna dowolność
Nasza oferta składa się zarówno ze specjalistycznych zestawów operacyjnych, jaki pojedynczych serwet, z których każdy użytkownik może skompletować zestaw szczególnie mu odpowiadający.

onemed 3m

obłożenia chirurgiczne

fartuchy higieniczne i chirurgiczne, serwety operacyjne, odzież i bielizna operacyjna, obłożenia pola operacyjnego, folie chirurgiczne