Sterylizacja

opakowania do sterylizacji

rękawy papierowo-foliowe, torebki papierowo-foliowe, torebki samoklejące, torebki poststerylizacyjne

Czy wiesz, że...?

Istotą stosowania opakowań sterylizacyjnych jest zapewnienie skuteczności wysterylizowania zapakowanego materiału, możliwość bezpiecznego przechowywania i manipulowania pakietem zawierającym sterylną zawartość oraz sposób jego otwierania.

3m

Co to jest?

Włókniny służą do pakowania artykułów poddawanych procesom sterylizacji parowej, gazowej lub radiacyjnej. Są miękkie jak tkanina i gładkie, nie nasiąkają wodą ani alkoholem, nie pozostawiają włókien, nie powodują podrażnienia skóry, mają nadzwyczajną wytrzymałość na rozrywanie, przepuklenie i dziurawienie na sucho i mokro oraz umożliwiają przenikanie czynnika sterylizującego wgłąb opakowania i na zewnątrz.

3m

papier i włóknina

papiery krepowane (60g/m2 biały, zielony, niebieski), włókniny (50-70g/m2 biała, zielona, niebieska)

testy do sterylizacji

taśmy do sterylizacji, testy do sterylizacji typu Bowie&Dick, wieloparametrowe testy paskowe, testy biologiczne

Rodzaje testów

Kontrolę procesów sterylizacyjnych dzielimy na : wewnętrzną (należy do użytkownika i obejmuje kontrolę: fizyczną, chemiczną i  biologiczną) oraz zewnętrzną (należy do Państwowej Inspekcji Sanitarnej i obejmuje kontrolę biologiczną).

3m

Jakie akcesoria?

Materiały stabilizujące i zabezpieczające narzędzia, opakowania absorpcyjne i/lub zapewniające solidną zewnętrzną ochronę przy transporcie oraz przechowywaniu, produkty do identyfikowania i oznaczania tac i narzędzi. Dodatkowo kosze, tace narzędziowe, markery, testy zgrzewu i inne akcesoria szeroko stosowane w Centralnej Sterylizatorni.

3m

sprzęt i akcesoria

zgrzewarki rotacyjne, zgrzewarki impulsowe, sprzęt i akcesoria do centralnych sterylizacji